O mnie

Cześć, nazywam się Karolina!

Cieszę się, że tu jesteś i chcesz dowiedzieć się, jak żyć długo w zdrowiu. Działam w internecie, aby Ci w tym pomóc!

Jestem biologiem medycznym i diagnostą laboratoryjnym z ponad 10-letnim stażem pracy w laboratorium. Ukończyłam Studium Medycyny Molekularnej, a tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej obroniłam na I Wydziale Lekarskim WUM. W trakcie doktoratu pasjonował mnie temat podłoża genetycznego białaczek u dorosłych i możliwości zastosowania u nich terapii celowanych i właśnie o tym pisałam doktorat. 

Otrzymałam granty na badania czynników wpływających na niestabilność genetyczną w ostrych białaczkach limfoblastycznych B-komórkowych (B-OBL) u dorosłych oraz molekularnych mechanizmów transformacji i progresji ostrej białaczki limfoblastycznej (OBL) BCR-ABL-pozytywnej I BCR-ABL-like m.in. z Narodowego Centrum Nauki (NCN).

Zawsze interesowały mnie mechanizmy molekularne powstawania chorób, ponieważ uważam je za punkt wyjścia do profilaktyki oraz opracowywania skutecznych terapii. 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia oraz Rady Programowej Fundacji Endopolki – naszą misją jest poprawa jakości życia kobiet z endometriozą i zwiększenie świadomości o chorobie w społeczeństwie.

Piszę i opowiadam o immunologii, stanie zapalnym, prewencji chorób, śnie i rytmie okołodobowym, stresie, suplementacji i wiele więcej! Interesuję się wieloma aspektami zdrowia i dzielę się nimi w moich social mediach, podcaście, artykułach i wykładach. Dzięki temu moi odbiorcy, z pomocą prostych zmian w stylu życia, mogą realnie poprawić swój dobrostan i zdrowie.

Wiem, jak to jest borykać się z przykrymi objawami chorób przewlekłych. Przez lata sama na nie cierpiałam i chciałam zrozumieć ich przyczynę. Zaczęłam zgłębiać tajniki dietetyki, medycyny stylu życia i immunologii oraz wpływu współczesnego stylu życia na zdrowie i procesy molekularne. Uświadomiło mi to, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie mają nasze codzienne wybory, nawet te najmniejsze!

W ciągu ponad 10 lat przeszkoliłam setki osób w tematyce związanej ze zdrowiem i profilaktyką chorób. Zweryfikowałam wiele mitów i trendów w obszarze zdrowia, aby znaleźć strategie, których skuteczność potwierdza obecny stan wiedzy naukowej. Opowiadam o nich w moich social mediach, podczas szkoleń i webinarów. Występuję w podcastach innych twórców, piszę artykuły i pojawiam się w telewizji, aby pokazywać, jak żyć długo w dobrym zdrowiu.

Odsłuchaj podcasty z moim udziałem:

Moje artykuły przeczytasz w:


Występowałam też w telewizji:

Nadal działam także w środowisku naukowym. Publikuję artykuły w czasopismach oraz pracach zbiorowych pod redakcją innych badaczy. Pełną listę moich publikacji naukowych możesz sprawdzić tutaj.

Od ponad 2 lat współpracuję z firmą uPacjenta jako Wellbeing Expert oraz zapewniam merytoryczne wsparcie Opiekunom Zdrowia w uPacjenta. Tworzę również składy suplementów firmy Laav.

Wszystkie te doświadczenia i zdobywana latami wiedza gwarantują, że pokażę Ci, jak w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, aby zmniejszyć ryzyko chorób. Bez wywracania Twojego życia do góry nogami, drogich gadżetów czy substancji o wątpliwym działaniu. Dobrze, że jesteś!

Zaufali mi: